×

Trips

feature-img

Udhetim ne Vermosh, Tamare, Plave, Vuthaj, Guci

Guide: Nomad Travel


  • Seats

    0 /20

  • Duration

    1 days

  • Category

    Hiking

Trip Information

►Dita e Parë : 
Nisja nga Tirana ne oren 06:00 te mengjesit.(Nisja nga Durresi ne oren 05:30)
Ndalesa gjate rruges 2, nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te pire kafen e mengjesit.
Ndalese ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet.
Mberritje ne Lepushe ne dreke .
Me pas i drejtohemi ujveres se Lepushes ( rreth 1 ore ecje malore vajtje - ardhje)

( Shenim per personat qe nuk duan te bejne ecjen mundet te qendrojne tek bujtina, shetijte aty prane ose kohe e lire).Me pas nisemi per ne Plavë dhe vizitojm qytetin dhe liqenin e Plavës.
Vajtja ne Guci dhe akomodimi ne hotel .Vjen koha e darkes , shijojme ushqimin ne tavolinat e shtruara me gatimet tradicionale te zones
Me pas lojra, muzike, zjarr me grupin

►Dita e Dytë :

Konsumimi I mengjesit ne ne hotel mes ajerit te paster e gjelberimit perreth dhe duke shijuar gjith natyren fantastike .Me pas nisemi per ne fshatin Vuthaj ku do te bejm vizite ne krojet e Ali Pashe Gucia dhe ne syrin e kalter te Skafkacit sebashku me ujvaren GËRLA . ( Sugjerohet dreka tek restoranti buze ujvares , EXTRA 9 euro per person ). Me pas kthehemi per ne Tamare (Qendrim rreth 30 minuta) . Kthemi per ne Tirane me nje ndales ne Shkoder .Mberritja ne Tirane & Durres rreth ores 21:00 - 22:00.


Mengjesi dita 2

Dreka dhe Darka Dita 1
tour-img

What to bring?

#Cante shpine   #Shishe uji 1 Liter   #rroba pambuku per nderrese   #fruta te thata   #aparat fotografike   #cokollata   #veshje sportive per ecje dhe shume energji . MOS HARRONI DUHET TE MERRNI ME VETE EDHE KARTAT E ID OSE PASHAPORTEN  

Map

Available Trips

No trips yet!